Tepe Nakliyat

TEPE NAKLİYATNAKLİYAT FİYATLARI

Taşınma ihtiyacı ortaya çıkan herkesin hizmet kalitesinden önce merak ettiği tek şey evden eve nakliyat fiyatlarıdır. Bu makalemizde İstanbul şehir içi ve şehirler arası nakliyat fiyatları konusunda bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Şehir içi Nakliyat Fiyatları

Herşeyden önce nakliye fiyatlarını belirleyen en önemli etken taşınacak eşyanın, malzemenin niteliği ve niceliğidir. İstanbul şehir içi taşımalarda fiyatlandırma eşyanın nereden nereye taşınacağına bağlı olarak değişkenlik göstermeketdir. Aynı yaka içerisinde kısa mesafeli taşımalarda belirli bir fiyat standardı olmasına rağmen uzak mesaferde fiyatlar büyük bir değişkenlik göstermektedir. Şişli, Aksaray, Taksim, Kadıköy gibi büyük araçların giremeyeceği yerlerde ise bir arabanın yapabileceği işi iki küçük arabayla yapmak gerekeceğinden fiyatlar buna göre değişmektedir. 

Son dönemde yapılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü Anadolu ve Avrupa yakalarını birbirine bağlayan yeni alternatif bir yol haline geldi.  Kamyon geçişlerinin sadece bu köprüden yapılıyor olmasına dair yapılan mevzuat değişiklikleri ile beraber tüm büyük araçlar bu köprüyü kullanmaya başladılar. Köprü geçiş ücretleri ve köprünün yapıldığı yer dolayısıyla yakadan yakaya geçmek zorunda kalan kamyonlar fazladan bir yol kat etmek zorunda kalmaktalar. Bu durum nakliye fiyatlarına olumsuz etki yapmaktadır. Yakadan yakaya oacak taşımalarda bu durum nakliye fiyatlarına yansımaktadır.

Şehirler arası Nakliyat Fiyatları

Köklü ve kaliteli taşıma şirketlerinin taşıma ücretleri ile standart bir nakliye firmasının nakliyat fiyatı arasında farklar olacaktır. Bu farkların oluşmasındaki önemli etkenlerden birisi de taşıma sigortasıdır. Normal nakliye yol sigortaları taşıma personeli tarafından eşya taşınırken oluşan hasarları kapsamamaktadır. Hiçbir sigorta şirketi de taşıma sırasında oluşan işçilik hasarlarını karşılamamaktadır. Taşıma sırasında oluşan hasarların tazmini sadece taşıma firmasının sorumluluğundadır. Taşıma sırasında oluşan hasarları karşılama garantisi veren şirketlerin fiyatları da taşıma rizikosuna göre artacaktır. Şehirlerarası taşımalarda muhakkak nakliye yol sigortasının yapılması gerekmektedir.Şehirler arası evden eve nakliyat fiyatlarını değiştiren veya etkileyen başka bir unsur da eşyanın teslim süresidir. Eğer eşyalarınız bir kamyonu doldurmayacak miktarda ise eşya teslim süresinde göstereceğiniz esneklik ile daha cazip bir fiyata eşyanızı naklettirebilirsiniz. Eğer memur iseniz ve toplu tayin döneminde bir ilden başka bir ile tayin soucu eşyanızı taşıtmak istiyorsanız bulacağınız 2. bir memur ile taşıma fiyatını asgari düzeye indirebilirsiniz. İki memur evi aynı güzergahta daha cazip fiyatlarla nakledilebilmektedir. Şehirlerarası eşya taşıma ücretleri ve nakliyat fiyatları için mail ya da telefon aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz. Şirketimiz Türkiye'nin her noktasına taşımacılık yapmaktadır.

Şehirler arası nakliyat fiyatlarını etkileyen bir çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörleri kısaca şöyle özetleyebiliriz.

Eşyaların taşınacağı yerler arasındaki mesafe

Taşınacak eşyalar için harcanacak iş gücü

Taşıma sırasında kullanılan ambalaj malzmeleri 

Dönüş güzergahında dönüş yükünün olup olmadığı

Taşımanın Full Kamyon ile mi yapılacağı ya da parsiyel yükleme yapılıp yapılmadığına göre değişik göstermektedir.

Eşya miktarı, yükün ağırlığı

Zaman esnekliği : Bu durum nakliye firmasının özellikle parsiyel yüklemelerde gidiş - dönüş yükünü ayarlaması için fırsat anıyacaktır.