Tepe Nakliyat

TEPE NAKLİYATEŞYA DEPOLAMA İŞLEMİ

Bir nakliyat hizmeti bünyesinde en önemli konulardan biri de, eşya depolama hizmetinin profesyonel ellerde, kusursuz bir biçimde yapılmasıdır. Bunun için ise önemli olan kaliteli bir nakliyat firmasının belirli yerlerde, sürekli olarak temiz tutulan ve farklı boylarda seçenekleri olan depoların bulunmasıdır. Bazı nakliyat hizmetlerinde, özellikle şehirler arasın uzun yolculuklarda eşyaların bir günlüğüne depolanması gerekebilir. 

Bunun profesyonel bir şekilde yapılabilmesi için ise tek büyük ve kaliteli bir nakliyat firmasının bünyesinde her daim temiz tutulan, tecrübeli çalışanların bulunduğu depolara sahip olmasıdır. Bu sayede hem eşyaların bakımı düzgün olarak yapılır hem de nakliyat çalışanları dinlenme fırsatını bulur. Bu yüzden en doğru tercih, depolama hizmetlerini büyük bir ciddiyetle ele alan ve birbirinden değişik depolama odalarına sahip nakliyat firmaları ile çalışmaktır.

 Eşya depolama alanları

 Bir eşya depolama için sadece nakliyat sırasında değil, aynı zamanda birçok değişik nedenlerden ötürü de yapılabilmektedir. Bunlar arasındaki en önemli konulardan biri hiç şüphesiz bir evden çıkma ve başka bir ev bulana kadar eşyaların depolanmasıdır. Ya da fazlalık olan eşyaların henüz ne yapılmasına karar verilmediği eşyalar da olabilir. Önemli diğer amaç ise satışının yapılacağı birbirinden farklı eşya çeşitlerinin, bir nakliyat firması bünyesinde depolanmasıdır. Bu tür depolar değişik boyutlarda ve iç kısmında da farklı odaları olabilir. İçeriden bir eşya çıkmış ise hemen profesyonel bir şekilde temizlikleri yapılır ve daha sonra özel kokular sıkılarak tamamen temizlendikten sonra, yeni gelen eşyalar depolanır. Bu eşyalar farklı nedenlere göre fiyatlandırılır. Bunlar arasında eşyaların sayısı ve büyüklüğü, kalma süresi ile birlikte kaç odalı olup olmayacağına dair eşya depolama hizmetinde fiyatlarda bir takım değişiklikler yaratabilmektedir.

 Profesyonel bir bakım

 Herhangi bir eşya çeşidi depolara konduğu zaman iş bitmemektedir. Tüm eşyalar, kalacağı süre boyunca sürekli olarak gözetim altında tutulur ve sayımları da düzenli bir şekilde çıkarılmış liste bünyesinde yapılır. Bu sayede özellikle bir müşteri geldiği zaman bir eşyasına bakmak ya da almak istediğinde, eşya depolama kısmına özel olarak hazırlanmış olan liste kapsamında eşyasına kolay bir şekilde ulaşabilir.